Ügyfélszolgálat, H-P: 8-16:+36 1 300 9401
+36-1/300-9401
Megoldást keresel alvási, izüFleti problémáidra? Akkor jó helyen jársz!
A gyapjúnak rengeteg jó tulajdonsága ismert. Egyik ilyen a Lanolin tartalma. A lanolin erőteljes hidratáló és bőrlágyító hatású. Bőrproblémákra nagyszerű segítség lehet. A gyapjú tökéletesen képes együtt lélegezni az emberi testtel. Ennek köszönhető,hogy biztosítja a szervezet oxigénellátását, és lehetővé teszi a testhőmérséklet önszabályozását. Ebből kifolyólag képes kezelni illetve megelőzni a reumatikus, izületi és veseproblémákat.
Ajánljuk figyelmedbe ha:
- reumában szenvedsz
- izületi bántalmaid vannak
- veseproblémák gyötörnek
- hőháztartásod felborult
- keringési rendellenességed van
- éjszakánként fázol
3 érv, ami a gyapjú mellett szól
1. Egészségesebb alvás
Ma már tudjuk, hogy alvás közben a “helyreállító szakaszban” a légzés, a szívverés lassulásával a test és a szervezet egy mély, relaxált állapotba kerül. A vérnyomás csökken, a szív kevesebbet dolgozik. Ennek köszönhető az egészséges alvás és kipihent ébredés. A gyapjúgarnitúra biztosítja ennek az állapotnak az elérését, és fenntartását.
2. Hőmérséklet-kiegyenlítő hatás
Az éjszakai verejtékezés meglehetősen gyakori jelenség. Mindkét nem esetén előfordulhat, mivel a leggyakoribb kiváltó oka a stressz. A gyapjúszálak speciális szerkezete lehetővé teszi, hogy a testből távozó nedvességet elpárologjon, így biztosítva az egyenletes hőmérsékletet. Ez nagyon fontos az izületek, izmok és belsőszervek egészséges működése szempontjából is.
3. Hypoallergén
Az ilyen minősítéssel rendelkező termékek nem okoznak allergiás reakciókat, különösen azok számára jó hír ez, akik a háziporra is allergiások. A kikezeletlen allergia pedig asztmához is vezethet. A gyapjú ágyneműk tökéletes éjszakai pihenést biztosítanak, nyugtatják és regenerálják a bőrt, miközben a poralergiát okozó háziporatka nem tud megtelepedni a felületükön. Így allergiások vagy asztmában szenvedők is nyugodtan használhatják.
A gyapjú ágyneműk 9 legfontosabb előnye:
- hőmérséklet-kiegyenlítő hatású
- biztosítja a bőr légzését és javítja vérellátását
- természetes fájdalomcsillapító, immunrendszer erősítő
- jó hatással van a migrénes tünetekre, a mozgásszervi és reumás panaszokra
- használatával elkerülhető a felfázás, megakadályozza a felfekvéseket
- eltéríti a káros földsugárzásokat
- a testet a megfelelő hőmérsékletben és páratartalomban tartja
- a kicsapódó verejtéket elpárologtatja, így megakadályozza a leizzadást
- maximális komfortot nyújt télen fűt, nyáron hűt
Merino Birka
Birka-gyapjú az egy évnél idősebb merinó juh gyapja, amely igényes technológiával feldogozva biztosítja a valódi gyapjúval szembeni alapvető elvárásokat. Mivel a birka a báránynál idősebb jószág, így gyapja vastagabb szálú, merevebb, sprődebb mint a báránygyapjú.
Mit jelent a Woolmark védjegy és mért fontos ez?
A gyapjú nagyon értékes nyersanyag, amelynek jelentős világkereskedelme alakult ki. A legjobb minőségű gyapjúárukat különböző márka-védjegyekkel hozzák forgalomba. Ezeket eredetileg a Nemzetközi Gyapjú Titkárság (International Wool Secretary, IWS) alapította, ma a Woolmark Szövetségnél lehet igényelni. A Woolmark Szövetség nemzetközi szervezet, amely különböző védjegyek alkalmazását engedélyezheti gyapjútermékeken, annak igazolására, hogy azok megfelelnek a szövetség által támasztott szigorú követelményeknek, amelyek betartását rendszeresen ellenőrzik is.
Mi a gyapjú szálsűrűség (gramm/m2)?
A gyapjú szálsűrűsége azt a számot jelenti g/m2 értékben, amely megmutatja, hogy egy négyzetméter hány gramm gyapjúszálat tartalmaz. Ez az érték általában 400-650 g/m2 között van. Tehát ha egy takaró 500 g-os, az azt jelenti, hogy a takaró 1 m2 gyapjúfelülete 500 g gyapjút tartalmaz. Természetesen ha a takaró mindkét oldala gyapjú felülettel rendelkezik, akkor a takaró 1 négyzetméterére 1000 g gyapjú jut. Az általunk forgalmazott garnitúrák grammsúlya 450-től 650 g-ig terjed. A szálsűrűség növekedésével a termék súlya is nő, illetve melegebb hatású lesz!
Hogyan kezeljük, tisztítsuk a gyapjú ágynemű garnitúrákat?
Ezek a termékek szakszerű kezelés mellett hosszú ideig megőrzik jó tulajdonságaikat. Ennek érdekében a gyapjúból készült termékeket célszerű gyakran (legalább hetente) szellőztetni a friss levegőn. Szellőztetés után célszerű minden esetben kirázni őket. A valódi tiszta gyapjút az erős hő- és fényhatás károsítja, szilárdsága csökken, elveszíti fényét, ezért óvni kell a tűző naptól. Lehetőleg árnyékos helyen, sugárzó hőtől távol kell levegőztetni. A gyapjú ágyneműt lanolintartalma természetes módon védi a szennyeződésektől ezért ritkábban igényli a mosást az egyéb textiltermékeknél. A gyapjú pára és nedvesség hatására kitűnően regenerálódik ezért időközönként célszerű vizet permetezni rá, vagy nyirkos, párás időben szellőztetni.
Mosási tanácsaink:
Bármennyire is részben öntisztuló a gyapjú, bármennyire is védjük, óvjuk a szennyeződésektől bizonyos időközönként célszerű kimosni gyajú ágynemű garnitúráinkat. Ennek első lépése kell, hogy legyen a (bevarrt cimkén szereplő) kezelési útmutató tanulmányozása. Saját érdekében kizárólag azt a terméket mossa ki, amelynek útmutatója erre egyértelműen utal! A gyapjú ágynemű garnitúrát, illetve annak darabjait kézzel, kézmeleg (30 fokos) vízben átnyomkodva gyapjú mosószer, vagy lanolintartalmú sampon használatával javasoljuk. E termékeket nem szabad hosszasan áztatni, vagy nedvesen állni hagyni. Hideg vízben történő öblítés után a garnitúra darabjait finoman nyomkodjuk ki, majd lehetőleg szabadban, árnyékos helyen szárítsuk meg. A párna töltetét NEM SZABAD kimosni!!!